Vücudunuzun günlük yaşamın stresinden arınmasına ve yenilenmesine yardımcı olmak adına, spa uygulamaları için ideal koşulları, hem yaz hem de kış aylarında sağlıyoruz. Zihin ve beden dengeniz için, kendinizi şifalı sulara ve kokuların dünyasına bırakın. Özel terapi yağlarıyla yapılan masaj ve Thalasso terapisi ile, enerjinizin akmaya başladığını hissedeceksiniz.

Uzman ekiplerimiz sizler için, "doğanın hediyelerini" en güncel bilimsel bulgularla birleştirdiler. Siz de beden, zihin ve ruh arasındaki uyumun bilgeliğine ulaşın. Türk hamamının rahatlatıcı sıcaklığının keyfine varın. Kişiye özel spa programlarımızla bireysel ihtiyaçlarınıza yanıt veriyoruz. Kişiselleştirilmiş tedaviler, uzman doktorlar, kozmetik uzmanları, fizyoterapistler, masözler, fitness eğitmenleri gibi uzmanların danışmanlığı ile hizmetinizdeyiz.

Güzellik
Deneyimli güzellik uzmanlarımız, 5 yıldızlı otel ve tatil yerlerinde gelişmiş kozmetik uygulamalarıyla hizmet veriyor. Klasik kozmetik uygulamaları, manikür ve pedikür gibi hizmetlerin yanı sıra, güvenilir ürünlerle uygulanan etkili tedaviler de bulunmaktadır. Kozmetik paketlerinden birini seçerek ya da kişiselleştirilmiş bir rahatlama programı oluşturarak, özverili uzmanlar eşliğinde kendinizi şımartabilirsiniz.

Hamam
İstanbul'da ilk hamam, Sultan Mehmet tarafından, 18. Yüzyıl ortalarında inşa ettirilmiştir. Türk hamamlarında, ışık ve renkler hoş bir atmosfer yaratır. Standart bir Türk hamamında, yaklaşık 40-50 °C'de ısıtılmış sıcak bir oda ve birkaç soğutma (ferahlama) odası mevcuttur. Terleme ve soğuma aşamalarına ek olarak, hamam ritüeline çaylar ve masajlar da dahildir. Terleme odalarının mimarisinde, ince sütunlar ve kubbeler ön plana çıkar. Arka bölümde, yoğunluğu bir göl üzerindeki sonbahar sisini andıran buhar odası bulunur. Isıtmalı mermer yüzeyleri olan, mavi çinili ana oda ise daha hareketli bir atmosfere sahiptir. 

Burada yıkanma (kendi kendinize veya hizmet alarak), birkaç defa tekrarlanır. Hamamda geçirilen birkaç saatten sonra günlük yaşamın stresi oldukça uzakta kalacak, içiniz rahatlatıcı bir sıcaklık ve huzurla dolacaktır. 

Bugün Türk hamamları, klasik yöntemleri ve modern spaları, son derece sağlıklı koşullarda bir araya getirmektedir. Sauna, köpük masajı, vücut peelingi, yağ masajı gibi rahatlık ve keyif veren çeşitli aktiviteler de hamam hizmetlerine dahildir.

Masaj

Masaj, cildi ve cilt altı dokuları uyarır. Sırt ağrısı, yüksek tansiyon ve duygusal stres gibi problemlerle baş etmek için oldukça faydalı bir uygulamadır.  Masajda farklı fırçalardan ve araçlardan da yararlanılır. Rejeneratif bir gevşemenin yanında, masaj uygulanan kişinin sinir sistemi yatışır. Kronik ağrılar ve gerginlikler de, masaj yoluyla giderilebilmektedir.

Thalasoo
Yunanca kökenli olan “Thalasso” terimi,  denizle terapötik tedavi anlamına gelir. Su basıncı, kasları hafif ama etkili bir biçimde uyarır. Bu tuzlu su arıtımı, aynı zamanda, sağlıklı bir saflaştırma yöntemidir. Suyun sıcaklığı sayesinde, vücuttaki fazlalıklar atılır. Cilt gözenekleri açılır ve böylece demir, kobalt, kalsiyum gibi önemli mikro besinleri içeren tuzlu su vücuda nüfuz edebilir. Banyolar ve sargılar aracılığıyla uygulanan alglerin iyot içeriği, glandüler fonksiyonları aktive eder ve metabolizma düzenlenir. Tuzlu su ve alglerin tamamlayıcı etkileri ile, balneoterapinin zayıflama bileşeni, mineral dengesine etki etmeksizin güçlendirilir.

En etkin çözümü en kısa sürede almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DEHA Tourism | Tüm Hakları Saklıdır.

Created by Surrealroom Digital